Zážitkoměr

Broněk Bandas

Bohužel si nelze nevšimnout, že se články v Mantaně většinou týkají témat „stále žhavých“. Květuška to nedávno, myslím, vyjádřila nějak takhle „…ble, bleble, sedum plus…“. Na jednu stranu má pravdu. Články jsou si často podobné, jak čínské instantní polévky. Na druhou stranu, co čekat v horolezeckém občasníku? Řešením by mohl být zážitkoměr.

Někdo jede přelézt na písek desítku. Vypadne z baráku brzy ráno, hned nastoupí do stěny, aby byla dobrá adheze, dá vrchol, a pak je tak vyšťavený, že už další cesty neleze.

Někdo jede za parádním lezením, ale nevyjde to a nevyleze vůbec nic. .

Lezec desítkář nemá do Mantany co napsat. Leda snad „…ble, bleble, desítka…“. Ten druhý by mohl popsat deset stránek, protože potkal spoustu lidí, užil hromadu legrace a ještě našel mezi skalami rozkvetlý Kinderkopf, ale kdo by to četl? Kdyby měli zapnutý zážitkoměr, vložili by data do asociální sítě Mantanbook a každý, kdo by se připojil, by mohl posoudit sílu zážitku. Lezu, desítka, vrchol, óóóóch. Nebo. Jdu, zakopnu, Kinderkopf , ááách. Podle síly zážitku by si pak čtenář vybral, který článek číst bude a který ne. Doporučuji tedy pořídit zážitkoměr do každé lezecké rodiny nebo aspoň dva kousky do oddílové půjčovny. A nebo holt číst všechno.

Přeju Vám všem, kdo si zážitkoměr pořídíte nebo už ho máte, ať Vám rafička ukáže na 100%, kdykoli ho zapnete.

 

Broněk

 

P.S. Zážitkoměr lze pořídit ve firmě Dudy, firma poskytuje množstevní slevu.