Závod Evropského poháru mládeže v Linzi

V sobotu 30. 6. 2012 se konal v Linzi v Rakousku třetí závod letošního ročníku Evropského poháru mládeže ve sportovním lezení.  Pro Martina to byl již druhý závod, kterého se účastnil, takže již věděl, co ho čeká. Protože prezentace na závod probíhala v pátek, vyrazili jsme již ve středu večer a čtvrtek strávili na Moravě v příjemné společnosti Marcela Vaneka a jeho přátel.  V pátek dopoledne jsme pak jen přejeli do Rakouska, v Linzu našli tu správnou halu a ubytovali se v nedalekém kempu.   Po příjemné koupeli v nedalekém jezeře odjel večer Martin do haly ještě jednou na prezentaci.

                Vlastní závod začal v sobotu dopoledne kvalifikací.  V kategorii „Chlapci A“, ve které Marťas leze, bylo na startovní listině 48 závodníků.  Kvalifikační cesty byly dvě a měly obtížnost zhruba francouzských 8a.  V první cestě dolezl Martin k šestému chytu, kde padala spousta dalších lezců, takže získal 15 bodů a obsadil 45. místo.  René Daňa dolezl o jeden chyt výše, stejně jako Petr Čermák.  V druhé cestě dolezl Martin ke dvanáctému chytu, za který získal 24+ bodů a skončil na 35. místě.  Ve stejném místě skončil také René a Petr.   Jen pro informaci, Top tentokrát nedal nikdo ani v jedné z kvalifikačních cest a ani ve finálové cestě.

                V celkovém pořadí po kvalifikaci obsadil Petr Čermák 34. místo, René Daňa byl 37. a Martin Jech skončil na 44. místě, když porazil čtyři závodníky z Dánska, Rakouska, Belgie a Bulharska.  Do finále postupovalo prvních deset borců, ze kterých nakonec vyhrál Belgičan Loïc Timmermans, na druhém místě skončil Rakušan Bernhard Röck a na třetím místě se umístil Slovinec Tim Unuk.  Belgičan, který v tomto závodu zvítězil, zároveň suverénním způsobem vede ranking v této kategorii.

                Na finále už jsme ale nečekali, protože jsme odjeli do Slovinska, kde jsme další týden lezli v Bledu, Bohinji, Mišja peči, ale hlavně Črni kalu.

                Jířa

Fotogalerie: Závod Evropského poháru mládeže v Linzi