EYC Kranj

Martin "Cliffhanger" Jech

Dne 24. 11. 2012 se konal poslední Evropský pohár mládeže ve Slovinské Kranji. Na tento závod jsem se těšil snad nejvíc z celé série, neboť ačkoliv stěna v Kranji má „pouhých“ 13 metrů (oproti třeba Imstu s 20ti metry), je díky množství barevných struktur opravdu impozantní.

Na stěnu přijíždíme v sobotu ráno a opravdu si stavěči se strukturami vyhráli. V kategorii je nás 39. Tentokrát to vychází trochu lépe, takže do cesty nejdu jako první a mohu si lépe promyslet, jak polezu. V první cestě jsem mile překvapen, že to jde nějak dobře. Aby ne, prvních 6 metrů, jak jsme se později shodli, nebylo těžších jak 7b. Následovalo pár pěkných kroků po trojúhelníkových strukturách a po nich boulder, který řekl ne. V této cestě jsem tedy 32., což mě zaráží, protože si nepamatuji nikoho, kdo by padal níže, ale budiž.

Druhá kvalifikační cesta se začíná lézt v 16:00h, protože stavěči museli cesty trochu upravit, ale díky tomu, že lezeme až po Chlapcích B, nastupuji do cesty až po 18:00h. Zpočátku zas lehčí lezení, než bývá, ale opět to houstne. Málem padám při cvakání nějaké 5. expresky z obliny, ale kousnu se, přeberu, cvaknu a jdu do spoďáku. Pravda, že i povzbuzení ze země pomohlo. O několik silovějších kroků dál mám už pěkně natečeno a jen co chytnu díru, padám. V této cestě jsem opět 32. Jsem zvědav, kolikátý budu celkově. O hodinu později visí výsledky a příliš mě nepřekvapuje, že jsem 33., což je vlastně mé nejlepší umístění na evropáku. Mám ale z tohoto závodu radost, protože jsem si pěkně zalezl.

Na nedělní finále však již naše skupina nezůstává a přejíždí na „Soustředění reprezantace“ na skály do Mišja Peči. Později se však s radostí dozvídáme, že Jana Vincourková (dívky B) na tomto závodě vyhrála, když porazila i letošní mistryni světa Hannah Schubert (sestru Jakoba Schuberta).

Projekt je podporován Ústeckým krajem

Martin Cliffhanger Jech

Fotogalerie: EYC Kranj