Zásadský rampouch

Josef Pepíno Kotyk

20. 2. 2012

Ahoj kamarádi,
 

díky jedné zdařilé pozvánce, která upoutala moji pozornost, pro vše netradiční a dobrým zážitkem garantující akcičku, jsem se vydal zhlédnout Zásadský rampouch. V sobotu jsem se vydal do Zásady, kde se měly konat závody v ledolezení.   Akce rampouch se konala již potřetí a to vždy na stejném místě v areálu místní truhlárny. Bál jsem se, jak to najdu, ale organizátoři nenechali nic náhodě a na strategickém místě nás přivítali dvě dívčiny, které vybíraly symbolický poplatek a s úsměvem nás ujistily a navedly.  Samotný rampouch totiž od silnice není vidět.

 

Po vstupu do areálu na mne padla příjemná domácká a kamarádská nálada. Díky prima místním lidem zde bylo příjemné občerstvení, kde se daly pořídit bramborové placky s česnekem, bramboráčky, grog, svařák, medovina a jiné.  Co se týče počasí, nemohlo být lepší.  Zkrátka zimní idylka.

 

Jestli chcete vědět, co pro mne bylo úsměvné, tak to bylo neustálé pobízení všech přítomných o přihlášení se do tohoto jedinečného závodu. Co se týče jistého individua, které přijelo linkovým autobusem s kletrem na zádech a sněžnicemi v ruce, nezklamalo a zúčastnilo se po několikerém vyvolávání k soutěži. Vězte milí horoklubáci, že jsem vás urputně reprezentoval.

 

Závod byl na dvě kola:

První kolo bylo v lezení přes čtyři volně vyznačená místa, kde bylo povinností snožmo se na nich postavit.

Druhé kolo bylo v lezení na rychlost. Čas se ukončoval úderem cepínu do vrcholového zvonce.

 

Co dodat: rád bych vás tu také viděl. Jsou tu prima lidi a jde hlavně o sdílení kamarádské atmosféry.

 

Naviděnou Pepíno - Jizerskokrkonošskýkrušnohorec  :-D

 

 

PS:   Akce se zúčastnilo zhruba 60 návštěvníků a 13 lezců.

 

Výsledky - muži:                             

 

1. Jirka Slavík                               

2. Jirka Hyška                               

3. Josef Kotyk 

Fotogalerie: Zásadský rampouch