Z Cliffhangerova deníku

autor: Maruška Šťastná

 

Tak se rok s rokem sešel a já opět přemýšlím, co dělat v povánočním čase. Z internetu se dovídám o zajímavé akci „Vánoční Bořeň“.  Alespoň bych netloustnul z vánočního cukroví. Domlouvám se s kámošem z Francie známým boulderistou Le Tochem, ten zase neváhá přizvat bulharského lezce Blago Dana a čínského C´-Ti Rada. Sestava vypadá zajímavě. Ještě, že se všichni domluvíme anglicky.

Trochu mám orientační problém, kde se „Bořeň“ v malé České republice nachází, ale naštěstí se tato země dá projet za pár hodin. V dopoledních hodinách již parkujeme na správném místě u chaty pod Boření. Cesta k nástupu je trochu do kopce, alespoň zahřejeme ztuhlé svaly. Vybrali jsme si několikadélkovou Východní hřebenovku IV. stupně obtížnosti. Rozdělujeme se na dvě dvojky. Vyhrávám C´-Ti Rada. Před námi nastupuje Le Tosch  s Blago Danem. Jsou sklerotici, protože si nevzali lezečky. To se mi nemůže stát. Je sice prosinec, všude dost sněhu, občas ledík, ale to lezce mých kvalit rozhodně nemůže překvapit. Nastupuji ve svých oblíbených těsných lezečkách a beru si jen tenké ponožky. Aby se mi náhodou nezpotily nohy. To by pak mohla být pěkná kosa.  Těch pár délek snadno zdolám. Nakonec to není úplně zadarmo, ale na vrcholu si šťastně potřásáme pravicí. 

Na závěr už jen krátce z lékařské zprávy: Způsobil jsem si omrzliny prvního stupně. Zima v Čechách není to samé, co ve Skalistých horách, kde běžně lezu jen v tričku.

 

Martin Cliffhanger Jech

Fotogalerie: Z Cliffhangerova deníku