Marťan mezi námi?

Jířa Šťastný

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v průběhu ledna uvolnil sérii unikátních snímků z vesmíru.  Kromě neobvyklých pohledů na planety Zemi i do míst, vzdálených několik světelných let, se mezi snímky objevila i jedna fotografie mimozemšťana, pořízená v únoru roku 1996 zde na Zemi.  Jedná se o jedinečný záběr malého „Marťana“, který se zřejmě nějakým nedopatřením u nás na planetě objevil a patrně zde ještě pobývá.  Je pravděpodobné, že na sebe vzal podobu člověka, kterému bude nyní zhruba 15 let.

Přítomnost mimozemšťanů na naší planetě potvrdil i sedmasedmdesátiletý astronaut Edgar Mitchell, jenž byl šestým člověkem na Měsíci a spolu s velitelem Apolla 14 Alanem Shepardem drží rekord nejdelší procházky po této planetě.  Mitchell řekl, že podle zdrojů NASA, jež kontakt s mimozemšťany zaznamenaly, jsou obyvatelé cizích planet „malí mužíčci, kteří nám připadají podivní“. Opravdový mimozemšťan tak podle něj odpovídá běžné představě - je malé postavy, má velké oči a hlavu.

Česká kosmická kancelář (CSO - Czech Space Office) proto vyzývá všechny občany, pokud ve svém okolí zaregistrují nějaké individuum, které se vymyká běžnému chování náctiletých dětí, aby tuto skutečnost neprodleně nahlásili CSO nebo přímo NASA.

Zdroj:  NASA a CSO


Letos jsem absolvoval s Martinem (Jech) 7 víkendů v mé oblíbené oblasti saských písků Rathenu,Lili a Falku.Myslím,že si je už oblíbil také.Vylezli jsme zatím 50 cest obtížnosti 7c - 9a, ty nejtěžší ovšem beze mne. Ač nejsem zastánce mediálních výlevů o počtu a obtížnosti vylezených cest,tento víkend mě  svým výkonem nadchnul tak,že o tom musím napsat.Vylezl cestu Dir.Westkante zkombinovanou cestou přes dračí záda 8c RP 9a.Dost oblíbený cíl dobrých lezců.Cesta je dlouhá 67m a je to úžasně exponovaná hrana s 2 kruhy a 2 hodinami.Škoda že to může posoudit jenom Jířa a Pavel.Viděl jsem tam lezce který v klíčovém místě hodil 3x tlamu a nechal toho.Jindy další vylezl celou lajnu ale u obou kruhů seděl a z posledního slanil.Martin to vše vylezl RP.Nad posledním kruhem je ještě 15m osmového lezení podle průvodce se stavěním. To vše vylezl čistě a stejnou cestou se vrátil aby mohl slanit a vybrat matroš.Všichni přítomní Němci ho sledovali a uznale kývali hlavou.Když jsem jim řekl že je mu teprve 15 divili se ještě víc.Trvalo mu to hodinu i se slaněním.Musím smeknout před jeho vytrvalostí a přístupu jakým vybrané cesty leze.To znamená OS RP.Myslím,že v oddíle vyrostl další výborný lezec. Štěpán

 

Fotogalerie: Marťan mezi námi?