Dětský den

Dětský den v Perštejnských skalách na břehu Ohře .

Bohouš Dvořák

Na neděli 12.října byla Horoklubem v Perštejně dohodnuta akce pro děti z Domovů mládeže. Sešlo se jich zde více než šedesát. Požehnané množství. Naštěstí přijelo i dost obětavých lezců z Horoklubu Chomutov, kteří připravili na skalách u řeky Ohře pro děti horolezecký program na několika místech. Na tzv.okrajovkách mohla děcka vylézt pod dohledem a zajištěním bezpečnosti zkušených lezců několik lehkých nebo obtížnějších skalních cest. Lezlo se i na hlavním 60m vysokém masivu, kde si navíc děcka vyzkoušela slaňování a dole u řeky pak přejezd po laně v zavěšení na kladce. Horokroužek pomohl zapůjčením lezeckých bot a úvazků, i karabin a kladek. I jeho zkušenější členové se věnovali dětem.

Je potěšující, že po tom obrovském mumraji, kde se ale na každém „pracovišti“hlídala bezpečnost, se opět sešly všechny zapůjčené a po Perštejně roztroušené věci. Svítilo slunce, u řeky bylo hezky, a pro děcka to byl nádherný den plný vzrušujících zážitků.

Tak jsem to viděl já,                  Bohouš

Fotogalerie: Dětský den