Atomovo nové boty

Broněk Bandas

Můj kamarád Tomáš, řečený Atom, je trochu zvláštní člověk. S oblibou o něm říkám, že vždycky „jde proti proudu“. Přichází když ostatní odcházejí, několik hodin po našem odjezdu z Dolomit nám telefonuje, že právě přijel do kempu, vstává když jdou ostatní spát, má splín když se všichni okolo radují a dokáže k jakékoli situaci zaujmout skutečně svérázný postoj. Díky Atomovu balancování na hranici mezi genialitou a vykloubením mozku, nevím, kam zařadit citát, který nedávno pronesl a proto vám nabízím krátký příběh z života Atomova, zakončený skutečnou perlou…….

Atom s Dádou koupili dům v Tisé a během rekonstrukce si Atom několikrát postěžoval, že by potřeboval nové holinky. V průběhu roku na koupi nějak nedošlo, až  na Vánoce Dáda vyrazila do obchodu a jedny opravdu krásné koupila (samozřejmě to nebyl dárek jediný). A jak tak o zabalení dárku přemýšlevše, z města ševše, holinky nesavše, Dáda uviděla za dveřmi sousedky velikou krabici od trekových bot značky Raichle… No kdo by odolal !! Holinky se do krabice přesně vešly, ale k dokonalosti tomu fórku ještě něco chybělo. A tak Dáda nelenila, od Jakuba sehnala originál samolepky Raichle a dárek patřičně dodělala….

Přišel Štědrý večer. První, co upoutalo Atomovu pozornost pod stromečkem, byla ona krabice. No, horolezec. S radostným výkřikem „Já mám nový  trekovky!“ rozbalil dárek, zarazil se a chvíli se díval. Kdo by ale  teď čekal zklamání, smutek nebo rozčarování, nezná dost Atoma. Hrdě se postavil ke stromku s parádníma holinama v rukách a s nefalšovanou radostí pronesl : „Jsem jediný člen Horoklubu, který má holinky značky Raichle!“

Broněk