Výcvik HK mládeže v Perštejně a na Bořeni!!

Bohouš Dvořák

Tak jako každým rokem, v březnu se rozlézáme v Perštejně.

Už máme v HK lezecky vyspělé jedince. Mezitím co jsem rozvěšoval lana na lehčích cestách pro začátečníky (Perštejnská, varianta na Ischias apd.), vyvedli Pavel s Vojtou Fugasův přelud, Erichův sloup, Špinavou, Vánoční, Netopýra). Těžkou Mravenčí na levý jižní pilíř si dali jako bonbónek, ale vylezli. HK nám letos věkově postaršil a „rodí“ Horoklubu další perspektivní dobré lezce.

Další sobota byla věnována okrajovkám, skalkám. Pěkně zleva doprava a vše, jednu cestu po druhé. Než jsem přišel, Pavel vyvedl Karlovarskou, Kamenné slzy a Netáhlo s odsednutím, bylo cca 5°C nad nulou, zima na prsty.

V dubnu se nám prodlužují večery a HK se opět vrátí do Perštejna od 15.4. již každý čtvrtek, kdy dolezeme zbývající cesty a zopakujeme ty nejhezčí.

            3.dubna jedeme na Bořeň, kde v Jižním amfiteátru a na Nádvoří zahajujeme výcvik v nepískovcových regionálních skalních oblastech. Po Bořeni přijde Kozelka a Svatošky. Na Nádvoří a jeho spárách nacvičujeme lezení na prvním konci lana a zakládání všech známých postupových jistících prostředků. Na Čimě a pilíři Hubeňoura to má pokračování pro zkušenější, velice dobře se tu nacvičuje zakládání stoperů až do 30m výšky pilířů.

Ale to až příště.

                                                                       Bohouš

Fotogalerie: Výcvik HK mládeže v Perštejně a na Bořeni!!