Do půl dna II

Broněk Bandas

Dne 27. března 2004 vyběhlo do pražských ulic skoro 2500 běžců rozhodnutých vyzkoušet svou fyzickou a psychickou připravenost na jedenadvaceti kilometrech trati půlmaratonu. Na mou výzvu k účasti se přihlásili a běhu zúčastnili : Tomáš Stránský, Míra Beránek, Květa Mudráková a Jarda Ďurkovský. Se mnou tedy pět členů Horoklubu.

Že bude závod náročný, s tím každý počítal. Někteří ale museli vypít i pověstný kalich hořkosti. A tak nám v cíli krutě kulhající Bery (zradily ho kotníky pochroumané po pádu na Bořni) s nenapodobitelnou gestikulací líčil, jak ho předbíhala dívka s pomerančovými dolíčky na stehnech a běžeckým stylem kachny aniž by mohl udělat něco jiného, než tu hořkost spolknout. Také Jarda kulhal (operovaná třísla se jako zdravá pouze tvářila) a musel kilometr před cílem s úsměvem přijmout poplácání po ramenech a výzvu o hodně starší paní aby ještě zabral. Cílem proběhlo, proklopýtalo a prokulhalo 2 267 závodníků a všech pět horoklubáků bylo mezi nimi!! Přestože se nejednalo o lezeckou akci myslím, že odhodlání, vytrvalost, sebezapření a kolektivní duch vytrvalostních závodů jsou horolezectví blízké a všichni zasluhují uznání.  Rekapitulace : Broněk : 942 místo, 1:44:34

Jarda : 1332 místo, 1:51:38

Atom : 1446 místo, 1:53:45

Květa : 1980 místo, 2:08:32

Bery : 2133 místo, 2:19:02

 

P.S. To ještě nevím, jak hodně dala Květuška Berymu sežrat, že doběhla před ním, ale když pajdali k tramvaji společně se podpírajíc, na žádný domácí převrat to nevypadalo.

 

P.P.S. Roman Trnka se rozhodl připojit ke klubovým vytrvalcům a atakovat světový rekord 22.května 2004 na Pražském mezinárodním maratonu. Svěťák to nebyl, ale dosáhl slušného času 4:11:00 a (jak komentovala jeho výkon Lenka) přežil a týden poté vyrazil do hor – tvrďák. GRATULUJU!

 

Broněk