Ještěedská 201

 

14-16.9.2001

Autor: Miloš Hlíza

 

Přestože týden lilo již v pátek přijelo přes 50 lidí. V sobotu pak jako zázrakem nepršelo, takže...

V base campu u dolní stanice lanovky se u nástupové trhliny a hromady vynáškového materiálu sešlo 62 báječných individuí v následujícím složení: žen - 22, žen v těhotenství - 2, mužů - 36, dětí - 2, kteří se zařadili do kategorií 30 - sahib, 32 - šerpa.

Šerpové s průměrným nákladem cca 14 kg šli na čas systémem na doraz (jak tělo pustí...). Vyneseno bylo cca 400 kg užitečné zátěže (250 kg dřevěných briket, 60 piv, 8 horských a trekingových kol).

 

Několik nej:

Nejmladší - 2-letý Vojta Ježek (Praha) - kus šel a pak nesen jako živý náklad (11 kg) svým otcem.

Nejstarší - himalájský veterán Vlastimil Šmída (Olomouc).

Nejrychlejší -TREK - MUDr. Ivo Blšťák (Ústí n.L) v čase 25,5 min v těsném závěsu s Atomem (Horoklub Chomutov).

Nejtvrdší - Tygr a Horal - Ruda Klíma (HO Jičín) s dvojnásobnou zátěží a s roubíkem v ústech za 28,5 min!

Nejrychlejší - BIKE - Kateřina Janáková (Teplice n. Metují) - v měřeném úseku base camp - silnice a po silnici k vrchol.terase 37 min! Jolly (Ivan Veselý - Praha) - v měřeném úseku base camp - silnice 26 min!

Nejtvrdší - BIKE - Buchar (Chomutov) a Tomáš Janák (Teplice n. Metují), se odchýlili odpropozic a nesli bika i horní suťovou částí vrcholu za 37 min!

Nejzrádnější kategorie - Sherpa - Bike a Tygr - skoro tak zrádná, jako když někoho přepadne zrádný kabel ve stěně... :-))), "vono totiž dost záleželo, jak vopravdově držels v hubě ten svinskej roubík" (slova jednoho z účastníků).

 

A co bylo dál? Lezení na Krejčíku, přechod stavebně zdevastovanou hřebenovkou na chatu HO Ještěd, složení nákladu, pití zaslouženého piva, odpolední bikování v Podještedí, lezení na Matoušovi u Křižan, večerní video, společenský večer atd., atd., bylo by to na několik příběhů... (bylo to fajn, až na tu obsluhu na chatě...).

Dík všem za účast, zápal pro věc a prima atmosféru...