Wilder Kaiser

18.-20.6.1999
Autor: LeToš Dvořáček

Asi měsíc po naší letošní první návštěvě Wilder Kaiseru se rozhodujeme pro další výpad tímto směrem. Tentokrát v sestavě rozšířené o Feryho a Svinču. Přijíždíme v pátek noční jízdou a trávíme zbytek noci na parkovišti.
Ráno přebalujeme matroš a vyrážíme do hor. U Weisner Hütte necháváme věci na spaní a jenom s lezeckým nádobíčkem pokračujeme do Steiner Rinne. Pepík s Ferym se věší do jakési převislé cesty. Já se Svinčou si pro dnešek vybíráme klasiku – Dülferovu spáru 6 na Fleischbank. Přístup k vlastní cestě stále ještě komplikují zbytky sněhu od zimy. Postupně jej překonáváme společně s prvními snadnými metry. Spára není úplně přesný výraz pro tuto linii. Jde spíše o komín a některé jeho pasáže nás docela potrápily. Zvláště klíčový převísek se svými mokrými stěnami si vyžádal naše nemalé lezecké úsilí. Počasí se trochu kazí, na vrcholu nás čekají místo skvělých panoramat cáry mlhy. Po trochu nejistém sestupu se konečně nalézáme ve Steiner Rinne a pokračujeme dále k našim věcem. K našemu nemalému překvapení zjišťujeme, že je chata otevřená a obydlená několika rakouskými lezci a lezkyněmi. Velmi rádi přijímáme jejich nabídku na přespání pod střechou.
V neděli vyrážíme se Svinčou na vzdálenější Christianturm a hodláme zde vylézt cestu sportovního charakteru – Christianturm Kante 6+. Počasí je stále proměnlivé, po nočních přeháňkách se ráno povalují v dolinách mlhy. Naštěstí se během výstupu počasí trochu vylepšuje, a tak si nakonec lezení užíváme dokonce na sluníčku. Svinčo vyvádí klíčové pasáže celkem s přehledem, a tak se nezadržitelně blížíme k vrcholu. Sestup několikerým slaněním zvládáme bez problémů, a tak kolem poledne můžeme s klidem odjíždět. Zpáteční cestou se ještě zastavujeme v Juře u obce Plech. Několik let nám tu už visí sako v údolce na Plecherturm 7. Za asistence Pepíka se pokusíme o odvěšení. Pepík po několika svých pokusech cestu přelézá a my konečně, byť na druhém konci lana, také. Pak už spokojeně pokračujeme ku svým domovům.
Znovu pěkný víkend strávený v horách a na skalách.

Fotogalerie: Wilder Kaiser