Dopis Svinčovi do Arábie

Barbucha

Ahoj Milánku,

 

ani nevíš, o jaký vlásek jsi tehdy na Mravenčáku unikl. Zřejmě máš velmi zodpovědného anděla strážného, který nad Tebou drží ochrannou ruku a ani oka nezamhouří, aby se Ti nic zlého nestalo. Předpokládám, že po nedělním výletu s Katastrofami musel být Tvůj andělíček pořádně sedřený od neustálého stavu ostražitosti, ve kterém se celý den nacházel. To musela být pro něj náročná šichta! Dal´s mu potom minimálně jeden den dovolené na zotavenou? Myslím, že to dost potřeboval.

Zato Feryho anděl strážný zřejmě nemá až tak vyvinutý smysl pro zodpovědnost. Na chvilku koukal po ptákách, myslel na blbosti, nevěnoval se čemu měl a najednou CUK, PRÁSK, BUM, BÁC a Fery letí čtyři metry vzduchem. Snad jiná vyšší moc, když už se anděl strážný na Feryho vykašlal, postavila pod cestu větve stromu, který ten pád poněkud zbrzdily. Nebýt stromu, těžko říct a hrůza domýšlet.

Lezli jsme v sobotu poslední cestu na juře v Německu. (Kdo měl vědět, že to bude pro celý víkend a dalších pár týdnů Feryho poslední?) Vedle v cestě byli kluci na šedesátkovém laně a prohodili během hovoru něco v tom smyslu, že jim sotva stačilo. My měli padesátku. Když Fery dolezl, zahlásil, že ta cesta se mi bude moc líbit, a ať ho spustím dolů.

Domnívám se, že celou cestu jsem Feryho spouštěla velmi ohleduplně. Až na těch posledních pár metrů, kdy mi došlo lano. Najednou mi cosi jako konec projelo rukou, prolítlo to osmou  a nezbylo než čekat, až Fery skrz větve propadne na zem. Uf, hýbal se, mluvil, dokonce vstal. Odejít ale nemohl. Musel odskákat po jedné noze. Naštěstí žádná zlomenina, ale natažené šlachy jsou také prevít.

Myslím, že ten nepozorný anděl strážný Ferymu pěkně narušil trénink na Pamír. Místo aby dával pozor na Feryho a docházející lano, tak koukal po Pepíkovi Žižkovi, jak se smaží v cestě, podle průvodce za 6+, ve skutečnosti nejméně o stupeň, dva těžší. Nezkombinoval ve svých myšlenkových pochodech, že když klukům vedle sotva stačila šedesátka, tak padesátka určitě stačit nebude a neuvázal si uzel na konci lana. No bída.

Ještě že si člověk může vybrat alespoň zodpovědného jističe, když už na anděla strážného není spoleh.

Fotogalerie: Dopis Svinčovi do Arábie