Poslední slanění na Pyšné

1.-3.11.1997
Autor: LeToš Dvořáček

Pro tento rok bylo pro Poslední slanění Horoklubu vybráno dnes již neexistující místo, a to restaurace Chatařka na Pyšné, v blízkosti skalního útvaru Kočka. Pro zpestření a všeobecnou legraci byly doporučeny masky a převleky, při jejichž výrobě se mnozí opravdu vyřádili. Já sám jsem ještě cestou na Pyšnou sbíral po lese opadané listí pro svoji masku Podzimu.
Po příjezdu na Kočku jsme s Jardou Merhou nainstalovali přelanění z temene Kočky na blízký buk a odtud slaněním na pevnou půdu. Vše je připraveno, a tak máme dostatek času obdivovat postupně přicházející Lesní skřítky, Neandrtálce, Pavouky Křížáky, Vilíka a Máju, Čarodějnice, Parašutistu, Prezervativ, Studentku, Prostitutku, Policistu, Civilní Obranu, Kovboje, Prase, Horolezce a ostatní příchozí. Většina aktérů si zde ať v masce či bez odzkoušela Tyroláka a Dülfera, nebo alespoň klasické slanění. Potom následoval přesun k Chatařce a po rozlosování všech zde přítomných další část zábavného odpoledne. Během tohoto sluníčkem prosvíceného sobotního dne bylo úkolem dvou soupeřících družstev absolvovat orientační trasu a postupně plnit předložené úkoly jako štafeta, živá pyramida a podobně. Vyvrcholením bylo nalezení stromu ,,Lahvoně“, tohoto krušnohorského unikátu, který dozrává jednou za 13 let a je obsypán lahvemi různých tvarů a obsahů. O tom, že vyhráli všichni, kdo přišli, netřeba diskutovat.
K večeru následoval přesun do přístřeší Chatařky. Zde se vyhodnotila nejpovedenější maska, nejhezčí lezecká fotka roku a naplánovaly se některé akce následujícího roku. Při muzice naší oblíbené skupiny Album zde bujará zábava přežívala až do ranních hodin. Tak nám zase skončil-neskončil další lezecký rok.

Fotogalerie: Poslední slanění na Pyšné