Novoroční ráchání

1.01.2019 12:24

Kdo se v lednu ponoří, zdraví svoje podpoří!

(Aneb novoroční Ráchání 2019)

 

        Sedím u televize, koukám na Černé barony a památná slova majora Terazkyho: „Kefalín, čo si predstavujete pod slovom absurdné“, mě nutí k zamyšlení. Zamyšlení nad tím,  jak některé dokonale promyšlené a organizované akce mizí v propadlišti dějin a taková hovadina, jako jít se v lednu ven koupat, se tvrdošíjně opakuje už devět let. Myslím, že je potřeba si ukázat prstem na Davida Šimka, že tu blbinu do oddílu přinesl. Na druhou stranu uznávám, že akce od původní syrové podoby roste a mohutní do přátelského novoročního setkání kamarádů u ohně a svařáčku a to je, v době kdy většina oddílů pláče nad chátráním oddílového života, velmi pozitivní. Je to prostě „takové absurdní“. Takže si opět dovolím zařadit do úvodu článku poděkování  ženskému podpůrnému týmu za teplé nápoje, výrobky masné i nemasné a celkově takovou skoro Vánoční pohodu na břehu Kamencového jezera.

Tak jsme si zase 1. ledna smočili. Někdo, nevím už kdo to byl, se mě na břehu ptal, jestli se před Rácháním nějak otužuju nebo sprchuju studenou vodou. No samozřejmě že ne! Vnitřně jsem přesvědčený, že by mě studená sprcha zabila. Snad jediné, co tak nějak cílevědomě dělám pro zmírnění účinků chladu, je údržba a zesilování OTP (ozdobný tukový prstenec). Mám vyzkoušené i takové drobné podvůdky, jako je čůrání do plavek nebo třeba letos jsem si  nechal vlněné ponožky a bačkůrky. Ale podvůdky nijak zvlášť nepomáhají (až na ty vlněné ponožky, kterým jsem nevěřil, ale příští rok si je vezmu zas). Ledová voda je prostě ledová a tak sebou prostě do té ledárny hrcnu a čekám, jestli to srdce vydrží. A pak mám další rok radost, že vydrželo. A ještě se nemůžu nevrátit k těm podvodům a nezmínit Páťův podvod s neoprenem. Ale Patrik slíbil, že vše napraví v roce 2020 a neopren nechá doma. Tak jsem zvědavý.

V úvodu článku jsem poděkoval organizačnímu týmu, v závěru samozřejmě musím vyzdvihnout plavce. Jako vždy záměrně vynechávám slovo otužilce, protože pokud vím, nikdo z nás se stále aktivně neotužuje. Takže:

Devět ponoření

LeToš, Broněk, 

Osm ponoření

Šiška, Deivina,

Sedm ponoření

David Šimek,

Šest ponoření

Blahouš,

Pět ponoření

Verča, Michal „Mc Giver“ Steňko,

Čtyři ponoření

Jarda Hála,

Tři ponoření

Honza Král,

Dvě ponoření

Easy“, Péťáš, Pavel „Mrazík“ Mráz, Luciferka, Tomáš Hyksa, Jíňan,

Jedno ponoření

Jířa, Háša, Pepa Mezník, Julka Řeháková, Pavel Petrák, Ivan Bubla, Gondy, Veronika Lvová, Petr Fifka, Patrik Nadasky, Vláďa Beran, Míra Hefner, Zolík Kačena, Milan Novák, Jarda Faigl, slečna jejíž jméno jsem zapomněl, mladík na jehož jméno si nikdo nemůže vzpomenout a v roce 2016 nechtěně Davídek Bandas

 

Broněk

Na Novoročním ráchání 1.ledna 2019 se ponořili: Leoš „LeToš“ Dvořáček, David Šimek , Broněk Bandas, Petra „Šiška“ Bandasová, Pavel „Easy“ Lev, Zuzka „Deivi“ Šišovská, Lenka „Háša“ Urbanová,  Zolík Kačena, Michal „Mc Giver“ Steňko,  Jarda Faigl, Milan Novák a Petr.

 

Fotogalerie: Novoroční ráchání