Vánoce pro němé tváře

„Tento způsob zimy zdá se mi být poněkud nešťastným“, řekl by asi klasik, kdyby,  tak jako my, 22. prosince 2018 vystoupil z vyhřátého vlaku ve stanici  Perštejn. Prosinec má totiž  většina z nás spojený s Ladovými obrázky sněhuláků, sněhových peřin a sáňkujících dětí. O zimní romantice  obrazů pana Lady jsme si ale mohli nechat jenom zdát. Drobně mrholilo, všechno okolo bylo v odstínech barvy hnědé, šedé a černé. I Ohře tekoucí pod mostem se zahalila do barvy olova.

Ale klasik tady nebyl. Nepočítáme - li ovšem jako klasika LeToše, který na nás v sychravém odpoledni již v Perštejně na nádraží čekal. Přestože počasí odpovídalo rčení: „Že by ani psa nevyhnal“, nepříliš početná, ale taky ne úplně malá skupinka horolezců se vydala směrem k Hlavnímu masívu naší domovské lezecké oblasti připravit Vánoce i zvířátkům. Oddílové Zdobení stromečku pro zvířátka děláme bez jediného přerušení už od roku 2000, a proto mě velice potěšila Radka, přesněji Radka a mládežníci z Radkou vedeného kroužku, kteří i v takovém nevlídném počasí také přijeli.

Teplo od ohniště bylo velice příjemné, ale mrholení sílilo a sílilo a už spíše připomínalo déšť. Přestože to všichni, mladí i staří, brali se stoickým klidem a od táboráku bylo slyšet salvy smíchu, nebylo na co čekat. Rychle jsem aspoň pro náznak vánoční atmosféry ozdobil první stromek, který jsem potkal a šli jsme nadělovat zvířátkům, zpívat koledy a popřát si navzájem jen to dobré.

Jak to tak bývá, přesně ve chvíli, kdy jsme dorazili zpátky na nádraží, přestalo pršet. A aby toho nebylo málo, vítr rozehnal mraky a nám nad hlavami zazářilo nesčetně jasných hvězd na inkoustově temném nebi. Sice to pořád nebyla ta pravá ladovská romantika, přesto jsme se do domovů rozjížděli v družné, přátelské atmosféře a věřím, že si jednou vzpomeneme: „Jo, to tenkrát v Perštejně...“

A pro lepší vzpomínání:

2000

Perštejn

 

2010

Perštejn

2001

Vykmanov

 

2011

Bernava

2002

Vykmanov

 

2012

Brodce u Kadaně

2003

Vykmanov

 

2013

Svahová

2004

Vykmanov

 

2014

Brodce u Kadaně

2005

Lesná

 

2015

Šerchov

2006

Vykmanov

 

2016

Jindřišská

2007

Český Jiřetín

 

2017

Jindřišská

2008

Bernava

 

2018

Perštejn

2009

Mariánská, Arnika

 

 

 

 

Zdobení stromečku pro zvířátka se dne 22.12.2018 zúčastnili: LeToš, Bohouš Dvořák, Jířa, Maruška, Happyny, Broněk, Broník, Bandasky, Ota, Radka, Ondra Štejnarů a Anička, Matěj, Bára, Svinčo, Květa, Květuška, Evička Svinaříků, Deivi, Adélka a Honza King, Blahouš s Blahouškem.

autor: Broněk Bandas

 

Fotogalerie: Vánoce pro němé tváře

1 | 2 >>