Strašidla

29.-30.9.1995

Autor: Pavel Suchopárek

  

ÚČASTNÍCI:
Vlaďka Jaegerová, Petra Černá, Iva Rybářová, David Horký, Antonín Pultar, Pavel Suchopárek, Petr Suchopárek, Vláďa Štork, Martin Koštůr, Zdeněk Pelc, Petr Ribýz Rybář

 

Neuvěřitelně snobská srandaakce. V Klášterci kupujeme sedm kusů pizzy, abychom nemuseli nic vařit a poté jedem vozidly až téměř ke skalám.

Část výpravy přijede až večer, tak zatím rozděláváme oheň a jdem lízt. Vlastně jdu lízt, je totiž poněkud chladněji. Tak si tak lezu a ostatní si ze mne tropí blázny, sypou na mne sníh a vyvádějí podobné lotrovinky, aby nezmrzli.

Přichází tma a s ní i zbytek tlupy. U ohně zažíváme spoustu legrace a drnkáme i na kytaru. Rybíz objevil dokonce v mírném alkoholovém opojení novou, revoluční lékařskou metodu - tzv. rektoskopii kolenního kloubu. I ortopéd Tonda je očividně překvapen. Prý se svěří hned při pondělku primáři a proslaví tak upadající chomutovské oddělení ortopedie.

V noci je vlhko a vlezlo. Vstávání nám činí opět potíže jako obvykle. Ani nesnídáme a hurá na Polední. Lezeme a blbnem do zblbnutí. K polednímu lezců ubývá a nakonec tu zůstávám jen s panem Pelcem a kolegou Ribýzem. Ostatní utekli do útrob hospůdky U medvěda v Blatné. Přelézáme ještě Borůvčí a hurá za nimi.

Před odjezdem vlaku se jdeme ještě mrknout do jam a na rozhlednu. Letos v jamách sníh léto oproti loňsku nepřečkal. No, a je konec víkendu.

Fotogalerie: Strašidla