Vzpomínáme

 

 

 

 

 

 
 
 

 

Těsně Štědrým dnem, 22.12.2013 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 75 let čestný člen Horoklubu Chomutov Milan Kutílek. Kuťas až do posledních dní po dlouhých 50 let spoluvytvářel historii chomutovského horolezectví.

 Milan začínal s lezením na počátku 60. let v HO Bílina. Je autorem bezpočtu krásných logických výstupů na Chomutovsku, zejména pak na Tannichu a Seeberku. 

Milan Kutílek

 

 
 
 

 

Dne 31.10.2013 odešel po dlouhé nemoci ve věku 69 let dlouholetý člen horolezeckého oddílu při TJ Klínovec, náš kamarád a spolulezec MUDr. Juljo Hasík. 

 V 80. letech působil Julek jako lékař na našich výpravách do hor a jako přednášející nás seznamoval s poúrazovou záchranou a medicínou v horách. Vedle MUDr. Rottmana působil jako lékař v ČHS, ale hlavně to byl obětavý kamarád a člověk, který vždy myslil na druhé a pomáhal jim řešit jejich problémy.

Juljo Hasík

 


 

 

 

 

 

V úterý 19.3 2013 zemřel čestný člen našeho klubu Petr Chvojka, který byl autorem mnoha cest nejen v SZ Čechách. Až některou z nich polezete, zkuste si na něj vzpomenout a vzdejte tak hold jeho památce.

Petr Chvojka