Chlumochod 2013

Pepíno Kotyk

Ahoj horoklubáci,

všechny vás zdravím a dovoluji si se s vámi podělit o nové zážitky. Jistě jste všichni slavili čarodějnice se svými blízkými a přáteli. Stejně tak jsem učinil i já, bohužel bez Martiny, která musela být v práci. Jel jsem za kamarádem do Českého krasu. Po deštivých čarodkách ve Všenorech, kde po kombinaci staropramenu, kozla, bránika a ohnivé vody si ráno dopřáváme sladkého spánku.  Na druhý den máme v plánu zúčastnit se otvírání jeskyní na Chlumu, které tam organizují místní členové Barandienu. Při příchodu panovala dobrá nálada, fungovalo špičkové občerstvení ve stánku a to nejpodstatnější všudy přítomní nedočkavci závodu o nejrychlejšího chlumochoda na 30 a 80 m.

Dost populární Jirka Zahradníček už byl zdálky vítán, neb byl favoritem a po sléze svým výkonem v disciplíně na 80m do 5 minut potvrdil prvenství. I já jsem se zúčastnil ovšem v kratší disciplíně. Musím připustit, že na tuto disciplínu je nutné si osvojit jisté návyky. A to nemluvím o zkušenostech s použitím „pantina.“ V samotné soutěži je zapotřebí si před startem dostatečně našlapat lano, aby šlo do záběru a to nejdůležitější je udržet si nastavené tempo. Radostí vám bude dotknutí se kladky na vrcholu po již neubíhajícím laně. Krásnou škodolibostí je, když vás po dosažení vyšší výšky pro legraci spustí naráz níž. Věřte, že u těchto chvil jsme se něco nasmáli.

Po účasti na chlumochodu jsme se vydali do jeskyní, občerstvení jsme si nechali až po návratu. Je kolem třetí odpoledne a my se vydáváme zalézt si do Srbska. Zde opět po dlouhé době poznávám oklouzané vápno, kde společně s Jirkou a Mišulí vyvádíme na večer tři cesty. Kolem desáté si rozebíráme při různorodé večeři, co dům dal, celodenní zážitky.

Tak horoklubáci horám zdar a protentokrát i všem chlumochodům. Pepíno

Fotogalerie: Chlumochod 2013