Soutěž o „Největšího škodiče Horoklubu roku 2013“

Jířa Šťastný

Na valné hromadě Horoklubu Chomutov, konané dne 7.4.2014, byla vyhodnocenai soutěž o „Největšího škodiče“ za rok 2013.  Ačkoliv ve zprávě o stavu členské základny zaznělo, že Horoklub má 105 členů, vyplněných formulářů Škodičových zpovědí se nám letos vrátilo jen 11.  Že by lezlo v klubu tak málo lidí?  Anebo se jen svými výsledky nechtějí chlubit?

Z 11-ti vyplněných formulářů bylo 8 lezců a 3 lezkyně.  Stručné výsledky jednotlivých lidí jsou uvedeny v následující tabulce, která je seřazena podle dosaženého počtu bodů:

Z výše uvedených výsledků je zřejmé, že na první místo se letos zase vrátil Pavel Bohuněk se ziskem 22 220 bodů za 367 vylezených cest a významný prvovýstup klasifikace 7c v Peru.  Druhé místo obsadil loňský vítěz Martin Jech se ziskem 8 982 bodů za 229 vylezených cest.  Martin se vloni věnoval převážně závodění, což mu vyneslo první místo v Českém poháru mládeže a titul Mistra ČR v kategorii A, takže na skály mu už nezbývalo tolik času jako dříve.  Na třetím místě se tentokrát umístil Ludvík Kostka, který vylezl nádherných 420 cest, za něž získal 5172 bodů.  Hodnotným výkonem je ale i čtvrté místo našeho předsedy LeToše Dvořáčka, který vylezl 468 cest, za které získal 3627 bodů, ale k tomu vylezl ještě 231 boulderů.  Z tohoto pohledu rozhodně stojí za zmínku i Svinčových 520 boulderů, vylezených v roce 2013.

Mezi ženami byla situace mnohem jednodušší, protože se nám vrátily jen tři vyplněné formuláře.  První místo mezi ženami a celkově třetí místo mezi všemi obsadila za 439 vylezených cest se ziskem 6635 bodů Zuzana „Deivina“ Šišovská.  Druhé místo mezi ženami obsadila Hanka Hefnerová za 232 cest a 5575 bodů.  Na třetím místě se umístila Petra „Šiška“ Bandasová s 231 vylezenými cestami, za které získala 2087 bodů.  Když vezmu v úvahu, že má dvě malé děti, tak je to také úctyhodný výkon.  Škoda, že formulář neodevzdala Verča Dvořáková, která byla ve skalách vidět skoro pořád a tak by do celkového pořadí určitě zasáhla hodně vysoko.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi poukazy do sítě prodejen HUDY sportu ve výši 1.500,- Kč, za druhá místa byla udělena odměna 1.000,- Kč a za třetí místa 500,- Kč.  Všichni ostatní, kteří odevzdali vyplněný formulář, dostali na valné hromadě klubu nože s vyrytým logem klubu, takže určitě nelitovali času, stráveného při vyplňování formuláře.  Tímto jim za výbor klubu gratuluji, ještě jednou všem děkuji za vyplnění formulářů a přeji úspěšnou lezeckou sezónu v roce 2014.                                                                                                                                                     Jířa