Výšlap na Jedlák 2019

23.11.2019 17:32

autor článku: Jířa;

foto: viz fotogalerie na úvodní stránce webu;

Po 15-ti ročnících Běhu na Jedlák, kdy účast běžců byla stále nižší a nižší, jsme letošní ročník přejmenovali na výšlap, protože počet účastníků, co se jde jen projít, výrazně převyšuje počet běžců.   Termín byl letos naplánován na sobotu 23.11.2019.

Místo srazu u koupaliště ve Vysoké Peci zůstalo stejné, čas byl stanoven na 10:30 hod.  Jelikož přijíždíme přesně v půl, většina lidí už na nás čeká.  Jsou tady:  Bandasky, Happiny, Verča, Blahoš, LeToš, Pavla Koukolíčková, Deivina, Honza Žižka, Nociarovi, Luděk, Jitka, Kuba Kamtulák a další.  Po chvíli se všichni vydávají na cestu a LeToš odjíždí autem k vysílači, aby tam na nás počkal.  Před jedenáctou dojíždím k vysílači na Jedlák, kde jsou místy patrné zbytky sněhu.  Kousek nad hájovnou nás předbíhají běžci, kterých se letos na startu sešlo pět.  Čeká je stejně jako nás cesta na vrchol Jedláku o výšce 851 m n.m.  s převýšením 528 m.

            Podle informací LeToše přiběhl na vrchol jako první Pepa Lehrl v čase 35:10 min, což je o 8 min. více, než je traťový rekord.  Za dalších 7 min. přibíhají postupně další běžci, tj. Honza Žižka, Deivina se Šiškou a Blahoš, všichni v rozmezí jedné minuty.  Pěšákům trvala cesta na vrchol zhruba 1,5 hod.  Jelikož nahoře byla pěkná mlha, zima a foukal studený vítr, nikdo se tam moc dlouho nezdržoval a buď pokračoval po krátkém občerstvení dál na Lesnou a nebo se vracel zpět do Pece k autu.

            V hospodě na Lesné jsme měli zamluvených 20 míst na kryté terase, ale jelikož přijeli ještě další lidi, bylo tam celkem plno.  Po občerstvení předal LeToš všem účastníkům pamětní listy a domluvili jsme se, že další klubovou akcí, na které se sejdeme bude nejspíše až „Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka“.  Pak už se postupně všichni vydali k domovům.

            Všem ještě jednou děkuji za účast a doufám, že příští rok se na dalším ročníku sejdeme v podobném počtu jako letos.

Jířa