PKH - Přejezd Krušných hor na běžkách

02.02.2018 08:00

 Jubilejní 15. ročník této oblíbené zimní akce se letos koná v termínu: 2.-4.2.2018.  

První etapa povede nejspíše na Pernink, kde se pokusíme zajistit ubytování v Plzeňce.  Ten, kdo si vezme v pátek volno, může vyrazit už ráno z německého Muldenbergu (případně už ze Schönecku)  a odtud po německé „kammloipe“ dojet až na Srní, kde je první občerstvovací stanice.  Odtud je to již do Perninku co by kamenem dohodil, ale obvykle to jezdíme už za tmy, tak čelovky s sebou.  Kdo musí v pátek do práce a má chuť ještě večer urazit nějaké ty kilometry na běžkách, může odpoledne skočit na vlak a dojet do Nových Hamrů, odkud je to za svitu čelovek do Perninku nějakých 20 km.  Kdo se chce šetřit na večerní hudební produkci a následně druhou a třetí etapu, tak může přijet do Perninku večer vlakem.  Sejdeme se v restauraci Plzeňka, kde budeme nejspíš spát.

  Sobotní etapa povede po magistrále na Božák, kde někteří snídají a jiní obědvají, pokračuje na traverz pod Klínovcem a končí v Měděnci.  Nocleh bude zajištěn v pensionu Sport u náměstí.  Závěrečná etapa povede okolo Přísečnice do Hory sv. Šebestiána, odkud se po krátkém občerstvení sjíždí Bezručákem do Chomutova.  Komu by se ještě nechtělo domů, tak může ze Šebíku pokračovat po hřebeni Krušných hor dál a za další dva dny dojet až do Tisé.

  Kdo se chce této akce zúčastnit, tak ať mi dá vědět co nejdříve, abych mohl zamluvit ubytování.  Drsoňové jedou samozřejmě s plnou polní, hostincům se obloukem vyhýbají a spí ve vlastních stanech či v záhrabu.

            Takže neváhejte a přihlaste se mi co nejdříve.  A pilně trénujte, ať se moc necouráte :o).

Jířa

PS: Každý účastník této akce jede na vlastní nebezpečí, v případě svého selhání či vyčerpání bude zanechán na místě na pospas vlkům :).  Kdo by chtěl jet s plným servisem, nechť se obrátí na KČT, kteří tuto trasu jedou v termínu 25. - 28.1.2018.