Vzpomínáme

Těsně Štědrým dnem, 22.12.2013 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 75 let čestný člen Horoklubu Chomutov Milan Kutílek. Kuťas až do posledních dní po dlouhých 50 let spoluvytvářel historii chomutovského horolezectví.

Milan začínal s lezením na počátku 60. let v HO Bílina. Je autorem bezpočtu krásných logických výstupů na Chomutovsku, zejména pak na Tannichu a Seeberku.

Milan Kutílek

Dne 31.10.2013 odešel po dlouhé nemoci ve věku 69 let dlouholetý člen horolezeckého oddílu při TJ Klínovec, náš kamarád a spolulezec MUDr. Juljo Hasík.

V 80. letech působil Julek jako lékař na našich výpravách do hor a jako přednášející nás seznamoval s poúrazovou záchranou a medicínou v horách. Vedle MUDr. Rottmana působil jako lékař v ČHS, ale hlavně to byl obětavý kamarád a člověk, který vždy myslil na druhé a pomáhal jim řešit jejich problémy.

Juljo Hasík

V úterý 19.3 2013 zemřel čestný člen našeho klubu Petr Chvojka, který byl autorem mnoha cest nejen v SZ Čechách. Až některou z nich polezete, zkuste si na něj vzpomenout a vzdejte tak hold jeho památce.

Petr Chvojka

Martin Lendvorský, byl dlouholetý člen horoklubu Chomutov, kamarád, parťák na laně, tahoun Kadaňské party a duchovní otec oddílové lezecké stěny v Kadani, která vznikla zejména díku jemu. Vzniklou mezeru v našich řadách bude po něm velmi těžké zaplnit. R.I.P.

25.12.2023 zemřel Zdeněk Pašek, jeden ze zakladatelů horolezeckého sportu v Chomutovském regionu, který v 60. letech lezl v partě kolem Milana Kutílka. Svou stopu v podobě působivých prvovýstupů nám zanechal na našich domácích i přespolních horolezeckých terénech od Kočičí skály na Pyšné, přes Jedlák, Jezerku až po Bořeň. V horolezeckém průvodci lze vysledovat, že dával přednost kvalitě před kvantitou. Jeho cest není mnoho, zato však jde vždy o smělé, elegantní a obtížné linky. Jeho cesty Baldachýn nebo Ohniskový pilíř, patří k nejlezenějším cestám na Bořni vůbec. Na Jedláku je zase oblíbeným hitem jeho Blesková spára a bobříkem odvahy jeho Superspára na Jižní věži. Víme, že toho bylo vykonáno mnohem více, bohužel informace se nedochovaly. Soustrast pozůstalým.