Kladrubský expres

Jířa Šťastný

V neděli 12. 6. 2011 se konal třetí závod seriálu HANNAH Překližka Cupu, a sice Kladrubský expres - velká cena Lidé&HORY.   Závod se konal na umělé stěně v tělocvičně ZŠ Kladruby a tentokrát se závodilo v lezení na rychlost.  I tento závod byl stejně jako celý seriál určen pro děti a mládež (ročníky 1996 a mladší).

Jako obvykle se v kvalifikaci lezly cesty A, B a součet časů určil dvojice pro finále. Vzhledem k tomu, že se tentokrát dostavilo méně závodníků než obvykle, zalezli si ve finále všichni. Finálové cesty se lezly dvakrát a sčítaly se vždy lepší časy z každé z nich. Ve finále byly naměřeny i nejlepší časy tohoto ročníku (čas 8,89s v kategorii H4 dosáhl F. Švarc a 11,82s M. Matúšová v kategorii D3).

Výsledky kategorie H4:

1. F. Švarc / HK Maglajz Kladruby/

2. M. Jech /Horoklub Chomutov/,

3. K. Fafílek /Cheb/.

Musím konstatovat, že ačkoliv to byly Martinovo první závody v lezení na rychlost a tuto disciplínu nikdy před tím netrénoval, tak náš klub opět výborně reprezentoval a druhé místo je v tomto případě skvělým umístěním.  A aby toho nebylo málo, tak ze závodů odjel Martin domů na kole, za což sklidil potlesk od všech účastníků.

Jířa

Fotogalerie: Kladrubský expres