The best summit

21.6. 2009
Autor: Jířa Šťastný

Když jsme vyhlašovali soutěž „The best summit“ Horoklubu Chomutov, říkal jsem si, kolik lidí na tuto akci nalákáme? Jelikož většina vrcholů je pískovcových a na písku moc členů klubu neleze, nedělal jsem si o počtu účastníků velké naděje. Když jsem ale na schůzi v Perštejně nabídnul k rozebrání samolepky s logem akce, byl jsem mile překvapen tím, že o ně byl docela zájem. Broněk se Šiškou jich během dovolené v Českém ráji nalepili do vrcholových knih hned několik, což popisují v samostatném článku. Když jsem se dozvěděl, že LeToš jede s Pavlem do Labáku zdolat asi jeden z nejtěžších kousků výběru – Skříň, neváhal jsem a přidal se k nim, protože na tomto vrcholu mám již několik let pytel. Ačkoliv počasí nebylo úplně ideální, podařilo se nám na vrchol vystoupit kombinací několika cest. Také jsem byl potěšen, když mě požádali kluci z kroužku mládeže, jestli bych je na nějaký vrchol nevzal. Zatím jsme spolu byli na Sokolí věži a na Doze, ale věřím, že jich letos společně ještě pár vylezeme. Jak je tedy vidět, soutěž se přeci jen ujala a já jsem zvědav, kolik členů bude příští rok tento výběrový klub mít.

Fotogalerie: The best summit