Mikulášská stěna HOROKROUŽKU

Bohouš Dvořák

4.12.2004

Tak jako již několik let po sobě vždy v prosinci dává Horokroužek svým „lezčatům“ dva „dárkové balíčky“. Tím prvním je Mikulášská stěna HK,  21.12.2004 pak Vánoční stěna HK. Jejich pojetí je úmyslně rozdílné. Na Mikulášské si již třetím rokem lezou mladí pro sladkou odměnu od Mikuláše HK. Vždy jsme stěnu „ozdobili“, tj. pověsili na všechny nýty a expresky sladkosti – sušenky a čokolády. A že jich na stěně není málo – 74 expresek a 10 prázdných nýtů. Ale zadarmo horolezcům ani skály nic nedarují, utrhnout si ze „stromu“ sladkostí mohlo lezče až při spouštění po čistě vylezené cestě. Ti zkušenější měli laťku obtížnosti vždy zvýšenu na hranici, kterou překonávali jen s vynaložením většího úsilí. Přesto nikdy nezbylo na stěně ani cukrátko. Ti šikovnější odcházeli se zásobou na půl zimy.

Letos máme HK „rozpůlen“ schopnostmi danými věkovou hranicí. Mnoho 18tiletých nám „odešlo“ samostatně lézt mezi dospělé členy Horoklubu, těch co zůstali bys na prstech jedné ruky spočítal. Nastoupili za ně noví „svišti“, kteří se teprve otrkávají. Ale hlavně, že mají chuť lézt a že je to baví. Proto letošní práce s nimi bude trochu jiná, úměrná jejich věku. Ale přestože všichni začínají, z Mikulášské stěny neodcházel jediný bez sladké odměny.

Fotogalerie: Mikulášská stěna HOROKROUŽKU