Poslední slanění Vojkovice

5.-7.11.1999
Autor: LeToš Dvořáček

Poslední slanění roku 1999 bylo situováno do blízkosti řeky Ohře, do Vojkovic.
Za základnu jsme vybrali vyhlášenou vodáckou hospodu Ve Mlýně. Jak bývá již dobrým zvykem, ,,přípravný výbor“ se sešel na základně už v pátek a kromě ladění nástrojů, záklopek a vrchního, jsme doladili také podrobnosti plánované zítřejší hry ve znamení Dětského dne. Ke spánku jsme se svorně uložili na chladném břehu řeky Ohře.
V sobotu ráno se začali trousit další hry chtiví účastníci Slanění. Náš celkový počet před startem hry se ustálil na cca 25 lidech. Začali jsme hned před hospodou první disciplínou. Tou bylo zatloukání dvoustovkových hřebíků, pokud možno jednou ranou, do dřevěného špalku. Úraz se naštěstí nekonal, jen tu zapůjčenou sekeru, co Péťáš schoval do řeky, už nikdo nenašel. Potom jsme si pro zahřátí po cestě zaskákali v pytlích a bylo teplo. Další disciplínou, prověřující koordinaci a rychlost, byla štafeta v běhu s pingpongovým míčkem na lžíci. Po několika stech metrech přesunu nás čekal další, tentokrát silový úkol. Trakař ve dvojicích byl přesně tím, co jsme potřebovali. Několik tváří zabořených do mokré trávy neuvěřitelně pobavilo všechny okolo. Pro uklidnění všech přítomných byla zařazena hospodová disciplína šipky. Její cíl byl oproti nudnému terči nahrazen obrázkem odcházející kočičky. I zde kupodivu nedošlo k žádnému zranění. Na závěr byla zařazena velice krkolomná gymnastická disciplína. Ze stoje na jedné noze zuby zvednout přeložený papír, stojící na zemi před tebou. Velmi, opravdu velmi zábavné. Pro všechny, co vytrvali až do konce, byla připravena odměna ve formě malého občerstvení.
Po návratu do hospody nás čekalo setkání s nově dorazivšími členy i našimi kamarády ze skupiny Album. Na večerní zábavu se počet přítomných zvýšil asi na 50 lidí. Kapacita lokálu i odsluhy tak dosáhla svého téměř maximálního vytížení. I zábava však probíhala na maximum až do ranních hodin.
Zase jedno povedené zakončení jedné lezecké sezóny za námi.

Fotogalerie: Poslední slanění Vojkovice