Kamýk nad Vltavou

5.-8.5.1995

Autor: Pavel Suchopárek

ÚČASTNÍCI:
Standa Riky Zeman, Václav Meky Hajný, Franta Fery Kolář, Jiří Chosé Šťastný, Vlaďule Jaegerová, Antonín Pultar, Ivan Kyselý, Zdeněk Pelcík Pelc, Pavel Suchopárek, Petr Suchopárek, David Horký, Kamila Helebrantová, …….

Už ani nevím, kdo s tím nápadem přišel. Myslím, že to byl Fery na jedné z členských schůzí klubu.

Že prý slyšel o nové oblasti poblíže Kamýku n. Vltavou, jejíž sláva hvězd se začíná dotýkat. Pevnost skály a její struktura je prý vynikající, zajištěnost cest prvotřídní a hospod po okolí je jak máku v makovici. A tak byl hned dojednán oddílový výpad na prodloužený víkend mezi květnovými svátky.

Onoho víkendu se schází neuvěřitelných 30 členů klubu na louce u Kamýku, kde se táboří. Od samotných skal se tábořiště nachází necelý kilometr.

Co se týká skal, lze o nich skutečně hovořit v superlativech. Pouze stupnice je tu poněkud lehčí, než je běžné. Objektivně zhodnotit průběh takovéto gruppenakce jednoznačně nelze. Z došlých ohlasů však lze říci, že patřila k vydařeným. Lezlo se, padalo taky, zpívalo, krafalo, i oheň byl, a ženský byly. A o to jde především!

Fotogalerie: Kamýk nad Vltavou